Kreisz Kupa! Juventude - FC Derby: 4-8 (0-3)

FC Derby: Bohoczki - Balogh, Orosz, Spisák, Váradi

Gól: Váradi (3), Orosz (2) Spisák (2), Vas

FC Derby - Fizzi Szörp: 5-4 (4-1)

2013.05.07 22:40

Fordulatos mérkőzésen megszületett hatodik győzelmünk!

A délutáni felhőszakadás után vizes, csúszós pályán indult útjára a labda. A kezdeti puhatolózás után Orosz Bazsa lövésével nem tudott a Fizzi kapusa mit kezdeni, gyorsan vezetést szereztünk (1-0). Nem kellett sokat várni a következő gólra, Egy középpályáról felívelt labdát Nagy Szabi kapásból elrúgott, a kapus pedig csak nézte (2-0). Pár perccel később egy balra kipasszolt labdára Váradi érkezett, aki innen nem szokott hibázni, lapos ballábas lövése a hosszú alsóban kötött ki (3-0). A negyedik gólunk lemásolta az előzőt, csak most Bohoczki futott fel a bal oldalon, lövése a kapus lába között jutott a hálóban (4-0). A félidő hajrájában egy visszazárási hiba miatt lövőhelyzethez jutott a Fizzi, és a kellemetlen csúszós lövés utat talált a kapunkba (4-1).

A második félidő nem kezdődött jól. Egy sarokrúgásból a rövidre rúgott labdába beleértünk, amit így nem tudott Ádám hárítani (4-2). Mielőtt rendezhettük volna sorainkat, egy kényszerítő után újabb góét kaptunk. A rövid sarokra visszapasszolt labdára későn értünk vissza(4-3). Cserékkel próbáltunk frissíteni, de nem tudtuk megállítani a lendületbe jövő Fizzit. Kiharcoltak egy újabb szögletet, amit ismét a rövidre rúgtak. A csúszós labda kiperdült Ádám kezéből, és becsorgott mellette. (4-4). Szerencsére nem vette el a kedvünk az egyenlítés, mentünk előre és sorra dolgoztuk ki a helyzeteket. Egy tiszta lövőhelyzetből ismét megszereztük a vezetést, Váradi távoli bombagóljára (5-4) pedig már nem volt felelete az ellenfélnek.

FC Derby: Tordai - Orosz, Balogh, Váradi, Nagy Sz, Borza

Csere: Bohoczki, Vas, Spisák

Gól: Orosz, Nagy Sz., Váradi (2), Bohoczki